איבדתי את האורגזמה

 

 

שלום ויקי, אני בחורה בת 24. בעבר היה לי בן זוג, היה לנו סקס מצוין ולא הייתה לי שום בעייה להגיע לאורגזמות. מאז שנפרדנו עברו כבר כמה שנים והיו לי התנסויות עם בני זוג אחרים אך לא הצלחתי להגיע לאורגזמות בכלל וגם החשק המיני שלי ירד. המצב הזה מאוד קשה לי. בעבר עשיתי גם בדיקות הורמונליות אצל רופא נשים והתוצאות היו בסדר. האם יש לך המלצה בשבילי?

 

אורנה מהמרכז

 

הי יקירה,

 

לא חסרות סיבות להיעדר אורגזמה, החל מעכבות הקשורות בחינוך מיני, דרך ענייני דימוי גוף, אי-יכולת לאבד שליטה ועד למחשבות טורדניות שמפריעות להתרכז בעשיית אהבה.

 

אחד הגורמים המשפיעים על אי היכולת הנשית להגיע לשיא ההנאה הינו טיב הקשר.

 

 

>> מה עושים כשבן הזוג רוצה לשלוט עלייך? למדור הקודם של ויקי

 

מאוד יכול להיות שהזוגיות בעבר התקיימה מתוך רגש ותחושת ביטחון אשר אפשרו לך להשתחרר וליהנות מהאינטימיות וכך, כפועל יוצא, גם להגיע לאורגזמה. מנגד, בהתנסויות עם בני הזוג האחרים יתכן ואת לא מרגישה בטוחה וגופך משקף זאת כמראה. הוא לא מתמסר טוטאלית, ולכן את אולי נהנית, אך לא עד הסוף.

 

את מאוד צעירה והנשיות שלך עדיין מתפתחת ומתהווה. היכולת קיימת בך, אולם את כנראה זקוקה למרחב זוגי אוהב ובטוח על מנת לאפשר למיניותך לפרוץ החוצה .אני מציעה להקשיב לגופך ולא למהר ליחסים אינטימיים לפני שאת מרגישה שלמה ובטוחה.

 

ציינת שהמצב הזה מאוד קשה לך, כך שאני מניחה שעולות בך לא מעט מחשבות שליליות בנושא, הגורמות כנראה לדיכוי החשק המיני. ממליצה לשחרר את הדאגה מתוך הבנה ומודעות לכך שבקשר יציב ונכון לך תוכלי לשוב וליהנות מאורגזמה.

 

ועד אז? מאוד כדאי להכיר ולחקור לבדך את גופך ודרכי ההנאה שלו. ניתן להיעזר באביזר מיני (רוקט פוקט או ויברטור) ולהיות ערה למחשבות ולתחושות המאפשרות לך להגיע לאורגזמה, כך שבהמשך יהיה לך קל יותר לשחזר זאת עם הגבר שלך.

 

המון בהצלחה, זוגיות מספקת ומיניות מענגת.

 

איך מרגיש השיא?

 

היי ויקי, אני נשואה לבעלי כחמש שנים וברוב הפעמים כשאנו עושים סקס בחדירה אני מרגישה בשלב כלשהו שאני כבר לא יכולה להמשיך ואני מתנשפת בכבדות. איך אני יודעת האם זו האורגזמה או לא? 

 

אלישבע, קרית מוצקין

 

בעת האורגזמה יש תחושה פיזית של הצטברות מתח מיני ואז התפרקות ושחרור שמתבטא בהתכווצויות באזור איבר המין, האגן, הירכיים ולעיתים גם באזורים אחרים בגוף.

 

התכווצויות אלו מלוות בתחושת הנאה. תיתכן נשימה כבדה יותר ואח"כ רגיעה ושלווה בכל הגוף. עוצמת ההנאה יכולה להשתנות מפעם לפעם והדרך בה נשים חוות אורגזמה שונות בין זו לאחרת.

 

קיימות לא מעט סוגי אורגזמות נשיות והעיקריות שבהן: אורגזמה דגדגנית – מגיעה כתוצאה מעינוג הדגדגן (כ-70% מהנשים מצליחות לחוות). אורגזמה נרתיקית – מגיעה כתוצאה מחדירה (רק כ-30% מהנשים חוות) ואורגזמה מנקודת ה-G כתוצאה מחיכוך נקודת הG הנמצאת בתעלת הנרתיק, כ 4-5 ס"מ לכיוון דופן הבטן.

 

הדרך הטובה ביותר ללמוד להגיע לאורגזמה היא באוננות. ולשם כך יש לנסות את כל האפשרויות, על מנת לחקור לאיזו אורגזמה גופך מגיע.

 

ניתן לשלב רוקט פוקט – אביזר מיני המענג את הדגדגן וויברטור המיועד לחדירה או "G ספוט", אביזר הדומה לרוקט פוקט אשר נועד לגרות את נקודת ה-G.

 

ככל שתגעי בעצמך יותר תכירי את הנקודות הרגישות המענגות אותך, ותזהי אילו עוצמות מגע נעימות ועושות לך את זה.

 

כך, כשתגיעי לשיא, לא יהיה לך שום ספק, תזהי מיד שאת חווה אורגזמה. כמובן שרצוי מאוד לשתף בהמשך את בן הזוג בכל הטכניקות שרכשת להנאתך, כך הנאתכם המשותפת תהיה עוצמתית אף יותר.

 

לסיום, שני ספרים בנושא אוננות ואורגזמה שמאוד מומלץ לקרוא: אינטליגנציה ארוטית מאת אסתר פרל ועינוגי אישה מאת רייצ’ל סוויפט.

  

עם רגל בגבר

 ויקי שלום. יש לי בן זוג כשלוש שנים, ולאחרונה הוא שיתף אותי בפנטזיה שלו לראות אותי עם גבר אחר, כאשר לא פעם הוא מבקש ממני גם "לשחק" כאילו הוא מישהו אחר וזר. מעבר לעובדה שהמחשבה לא נעימה לי (אני נאמנה מאוד ואין לי רצון בגברים אחרים) אני חוששת שגם אם בסוף אכנע אסכים, המראה שלי שוכבת עם גבר אחר לא יעשה לנו טוב לזוגיות. מה המלצתך?

 

ענת, 28, גבעתיים

 

הי יקירה,

 

אתחיל בפרגון לזוגיות שלכם. נהדר שאתם מאפשרים בינכם שיחות גלויות ופתוחות אודות האינטימיות והמחשבות.

 

אלא מה? לא כל פנטזיה שמעלה אחד מאתנו חייבת להתממש, אלא אם מדובר בהתנסות מסוימת אשר ממש מדליקה, מסקרנת או מגרה אותנו, וגם אז מאוד ממליצה לממש לא לפני שקוראים מאמרים ומחקרים בנושא, משוחחים ומחליטים יחד תוך התייחסות להשלכות ולהיבטים מסביב.

 

כשזה מגיע לחילופי זוגות, הרי שמצד אחד מדובר בריגוש מסעיר ואקסטרימי המכניס המון ריגוש לזוגיות, אולם מצד שני יעידו לא מעט זוגות כי מנקודה זו הכל השתנה, לרוב לרעה. נהיה קושי להתרגש נטו אחד מהשני, לנהל זוגיות תקינה כבעבר ואף הדבר הגיע למצב של ריחוק ופרידה.

 

לגבי משחקים במיטה, זו יכולה להיות אופציה נהדרת כתחליף לפנטזיה ועם פחות סיכונים לזוגיות.

 

בכל מקרה ממליצה לכם לשבת יחד, לחקור את הנושא ולנסות למצוא דרכים נוספות איתן תרגישי נוח יותר, ועדיין יגרמו לבן זוגך ריגוש עז.

 

וכמובן, הכי חשוב, להמשיך ולהקשיב לקול הפנימי שלך. אם את לא מרגישה מוכנה, פשוט לא! כל ריגוש נוסף הוא להנאתך את, ולא לריצוי האחר.

 

המון בהצלחה, ורגעי אהבה מענגים. 

 

רוצים לשלוח שאלות לויקי? כתבו לנו 

 

ויקי דור היא יועצת מינית מוסמכת. רוצים לדעת עליה עוד? בקרו באתר הבית שלה